09169005031

کوپلینگ Jaw

کوپلینگ Jaw از پرکاربردترین کوپلینگ های موجود در بازار به شمار می رود که در لیست محصولات شرکت کیهان افزار زاگرس می توانید آن را خریداری نمائید. قطعۀ Jaw coupling ، بر اساس طراحی کامپیوتری ساخته شده است که قابلیت انتقال توان عمومی را دارد. با استفاده از این نوع کوپلینگ، می توان نحوۀ حرکت موتور سیستم را کنترل نمود. در واقع کاربرد کوپلینگ Jaw، به منظور انتقال گشتاور موتور صورت می پذیرد که نصب این نوع کوپلینگ همچون سایر آنها، با اتصال دو شفت صورت می گیرد. جهت کاهش ارتعاشات سیستم و ناهماهنگی های بوجود آمده، از مزایای کوپلینگ جاو بهره گرفته می شود.

مشخصات فنی کوپلینگ Jaw

طراحی Jaw Coupling به نحوی است که قابلیت تحمل فشار و همچنین حفاظت در برابر قطعات مکانیکی متصل به خود را دارد. کوپلینگ Jaw دارای سه بخش است که عبارتند از : دو توپی فلزی و یک قطعۀ الاستومری که با عنوان "عنصر" یا "Element" شناخته می شود. البته این قطعۀ الاستومری بیشتر با عنوان "عنکبوت" نامیده می گردد و قطعات به یکدیگر پرس شده اند تا قابلیت حرکت متناوب را داشته باشند.

با توجه به طراحی که کوپلینگ جاو دارد، گشتاور این نوع کوپلینگ به واسطۀ لوب های الاستومری در حالت فشرده سازی منتقل می شود. با به کارگیری الاستومر عنکبوت، می توان طراحی و ساخت کوپلینگ Jaw را به صورت سفارشی انجام داد که قابلیت تحمل فشارهای وارده را داشته باشد. انتخاب نوع الاستومر Jaw Coupling بر اساس میزان توانایی تعدیل ارتعاشات، قابلیت رسیدگی به ناهماهنگی ها، رسیدن به محدوده دمای عملیاتی و تسهیل سرعت تجهیزات در برابر شرایط شیمیایی است.

بدین ترتیب توانسته اند کوپلینگ جاو را "ایمن" نگهداری نمایند. در این صورت، هنگام از کار افتادگی و یا فرسودگی الاستومر، دندانه های هاب کوپلینگ بر روی دو چرخ دنده جفت می گردد تا همچنان بتواند انتقال گشتاور را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. البته مطلوب بودن عملکرد کوپلینگ Jaw به نحوۀ به کارگیری آن در درون سیستم بستگی دارد.

خرید کوپلینگ جاو یا Jaw Coupling

هدف از خرید کوپلینگ Jaw و به کارگیری آن در درون سیستم های مکانیکی، ایجاد شرایط مناسب برای روان سازی عملکرد موتور و ایجاد گشتاور مورد نیاز برای این قطعۀ مهم می باشد. الاستومری Jaw Coupling متشکل از عناصری است که نیازمند به بررسی و تعویض دارد. چرا که این قطعات، به عنوان جفت کننده، از یک الگوی سایش استاندارد پیروی می کند و ایجاد خرابی و آسیب دیدگی برای کوپلینگ Jaw بر مبنای وضعیت عملکرد الاستومر و همچنین هاب ها صورت می پذیرد.

در نتیجه هنگام آسیب دیدگی Jaw Coupling بایستی نسبت به تعویض آن اقدام نمائید چون دارای قابلیت تعمیر نمی باشد. شایع ترین عوامل در خرابی این نوع کوپلینگ عبارتند از : ایجاد ناهماهنگی، تولید گشتاور بیش از اندازه، در معرض مواد شیمیایی قرار گرفتن، تغییرات ناگهانی دما، ایجاد ارتعاشات پیچشی بیش از اندازه و شکستن توپی می باشند.

از ویژگی های شاخص کوپلینگ Jaw می توان به شیوۀ طراحی الاستومری ها اشاره نمود که قابلیت اتصال دندانه های به طور مستقیم، به صورت شعاعی وجود دارد که در صورت آسیب دیدگی آنها، دیگر دندانه های هاب کوپلینگ، قابلیت اتصال به یکدیگر را نخواهند داشت.

قیمت کوپلینگ Jaw

قیمت کوپلینگ Jaw بر مبنای مدل و ابعاد آن تعیین می گردد. در نتیجه جهت کسب اطلاعات تخصصی در خصوص دیگر ویژگی های شاخص آن و سفارش کوپلینگ جاو مناسب، بایستی با واحد فروش مراکز عرضۀ قطعات کوپلینگ مراجعه نمائید. چنین مجموعه هایی، متناسب با نوع فعالیتی که دارند، می توانند امکان خرید Jaw Coupling را در ابعاد و طراحی استاندارد برای شما فراهم آورند. جهت استعلام جدیدترین قیمت کوپلینگ جاو می توانید با مرکز فروش شرکت کیهان افزار زاگرس تماس حاصل فرمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :